Klaipėdos rajonui gauti ES milijonų konsultantai nesutrukdys

Dėl netikslios ir neteisingos informacijos apie Klaipėdos rajono savivaldybės darbą siekiant pritraukti ir panaudoti Europos Sąjungos paramos lėšas, kuri buvo publikuota dienraštyje „Klaipėda“, Savivaldybė turi savo poziciją.

Vasario 11-osios dienraštyje „Klaipėda“  buvo publikuotas straipsnis „ES milijonai Klaipėdos rajonui – nereikalingi?“. Klaipėdos rajono savivaldybė atsakingai pareiškia, kad straipsnyje išsakytos abejonės, jog esą dėl „stringančių“ viešųjų pirkimų Klaipėdos rajonas neįsisavins ES milijonų, neturi jokio pagrindo ir neatitinka tikrovės.

Kompetencija pasitiki

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Karbausko nuomone, rašinyje pateikta netiksli ir skaitytojus klaidinanti informacija. Klaipėdos rajono savivaldybės administracijoje atsakingai ruošiamasi dar tik prasidėsiančiam naujam ES finansinio laikotarpio lėšų paskirstymui, projektų rengimui ir finansavimo pritraukimui. Kaip liudija ankstesnė savivaldybės patirtis, Klaipėdos rajonas pagal vienam gyventojui pritraukiamų ES lėšų kiekį nuolat pirmauja – yra penketuke šalies savivaldybių, pritraukiančių daugiausia ES lėšų.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius teigia visiškai pasitikintis administracijoje dirbančių specialistų kompetencija ir yra įsitikinęs, kad ES lėšų pritraukimas naujame finansiniame laikotarpyje Klaipėdos rajone bus sklandus.

Prireikia specifinių gebėjimų

„Viešajam interesui naudinga, kad savivaldybė investuoja dalį iš biudžeto surenkamų lėšų į papildomų specialistų ES projektų dokumentacijai rengti samdymą. Jei tam išleisti keli tūkstančiai į rajoną pritrauks daugiau Europos Sąjungos lėšų, tokios išlaidos yra racionalios ir visiems naudingos. Paraiškų rengimas ES lėšoms gauti susijęs ir su inžineriniais tyrimais, statybų proceso planavimu, sąmatų rengimų, kuriuos atlieka atestuoti inžinieriai ir kiti savo sričių specialistai, kuriuos vienam kartui nusamdyti yra pigiau, nei išlaikyti nuolat, − tikino S. Karbauskas. – Kai žiniasklaidoje pasirodo publikacijos apie neva rajonui nereikalingus ES eurus, kyla klausimų, kam tokios tiesos neatitinkančios publikacijos naudingos. Galbūt viešųjų pirkimų konkurso baigtimi nepatenkinti paslaugų teikėjai tokiu būdu bando daryti poveikį ar spaudimą, tačiau tokios provokacijos vaisių neduos. Apmaudu, kad skaitytojams peršama su tiesa prasilenkianti nuomonė.“

Stebina kainų pokyčiai

Kaip teigia Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Raimonda Kučinskaitė, šiuo metu vienas ES finansavimo etapas baigėsi, o kitas dar tik prasideda, prognozuojama, kad kai kurie sudėtingų, išsamių paraiškų reikalaujantys kvietimai prasidės vienu metu, prireiks ir specifinių įgūdžių bei gebėjimų, todėl būtina turėti galimybę pasitelkti papildomų specialistų darbą, kad projektai būtų parengti laiku ir kvalifikuotai. Pasak vedėjos, pernai paskelbus konkursą konsultantų paslaugoms pirkti, visos viešajame pirkime dalyvavusios įmonės pateikė netikėtai dideles kainas.

„Panašių ankstesniais metais Savivaldybės sudarytų sutarčių vertės siekdavo iki 100 tūkstančių litų. Kai po euro įvedimo paskelbėme konkursą tokioms paslaugoms pirkti, paaiškėjo, kad mažiausia pasiūlyta suma už paslaugas – 200 tūkst. eurų, o didžiausia – 2 mln. eurų. Aukštos kainos mus nustebino, neketinome skirti tokios didelės sumos už konsultacijas ir dokumentų rengimą. Įvertinome įkainius, kuriuos konkursui teikė dalyviai, pasirodė, kad kainos už konkrečias paslaugas kai kuriais atvejais siūlomos net kelis kartus didesnės lyginant su teiktais pasiūlymais iki 2015 metų. Dėl to skelbėme konkursą toms pačioms paslaugoms pirkti iš naujo, įvardindami, kad jų perkame už 40 tūkst. eurų. Tuomet konsultacinės įmonės gerokai sumažino kainas, siekdamos „įtilpti“ į mūsų planuojamą tam skirti biudžetą,“ − pasakojo R. Kučinskaitė.

Konkurencija konkursuose − aštri

Tebevykstantys viešieji pirkimai dėl konsultantų paslaugų pirkimo dokumentacijos ES projektams rengti niekaip nesutrukdys Savivaldybės administracijai rengti projektus ir Klaipėdos rajonui pritraukti lėšų iš ES fondų.

Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų skyriaus vedėjo Egidijaus Gedrimo, faktas, kad tie patys tiekėjai tas pačias paslaugas, praėjus vos keliems mėnesiams, gali pasiūlyti keletą kartų pigiau, kelia abejonių ir klausimų.

„Galima numanyti, kad Savivaldybės sprendimas atmesti pasiūlymus dėl per didelių kainų netenkino projektų rengimu užsiimančių įmonių. Ypač šiuo laiku, kai dar nėra prasidėjęs pagrindinis paraiškų teikimas, vyksta pasiruošimas, o įmonės turi išsilaikyti rinkoje. Galbūt būtent aštri konkurencija ir darbų trūkumas lemia ir gana tendencingų publikacijų pasirodymą spaudoje, − svarstė E. Gedrimas. − Pirmą kartą konsultantų paslaugų konkurse dalyvavo 14 įmonių, antrą kartą − 11 įmonių. Išties tai labai didelė konkurencija, nes rinkos senbuviams tenka kovoti su naujomis įmonėmis, kurios pasiūlo mažesnes kainas, ypač tuomet, kai užsakovas, šiuo atveju – Savivaldybė, nurodo maksimalią paslaugų kainą.“

Pasak E.Gedrimo, kai per metus Klaipėdos rajono savivaldybė atlieka apie 400 viešųjų pirkimų, nestebina, kad atsiranda vienas ar du konkursai per metus, dėl kurių kyla aštri konkurencija, kai kada konkurso dalyvių abejonės ar skundai pasiekia ir spaudą ar teismus.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Griežtai draudžiama Gargždietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Gargždietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Gargždietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 52.87.176.39.

Rašyti

Portalo Gargždietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Gargzdai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Mažeikių rajono savivaldybės delegacija domėjosi Gargždų kino teatro veikla

Lapkričio 14 dieną Klaipėdos rajono savivaldybėje lankėsi Mažeikių rajono savivaldybės delegacija. Kolegos iš Mažeikių, norintys savo miest...