Klaipėdos regionas – tarptautinėje buriuotojų parodoje

Sausio 19−27 dienomis Diuseldorfe, Vokietijoje, vyko tradicinė tarptautinė ir didžiausia pasaulyje buriuotojų ir vandens sporto paroda „BOOT 2019“. Šiais metais jubiliejinėje, 50-ąjį kartą organizuotoje parodoje apsilankė apie 250 tūkst. žmonių, o su plaukiojimu, buriavimu ar turizmu susijusias prekes ir paslaugas pristatė beveik 2 tūkst. parodos dalyvių iš 73 šalių. Parodoje kartu su Pietų Baltijos kranto rinkodaros projektu dalyvavo ir Klaipėdos regiono atstovai.

Projektas sujungia krantus

Pietų Baltijos krantas – Europos Sąjungos finansuojama rinkodaros iniciatyva, kuria siekiama skatinti buriavimą pietinėje Baltijos jūros dalyje, populiarinti turizmą ir uostus Pomeranijos (Vokietija), Vakarų Pomeranijos (Lenkija), Pomeranijos (Lenkija), Bornholmo (Danija), Kaliningrado (Rusija) ir Klaipėdos (Lietuva) regionuose.

Projektas yra įgyvendinamas nuo 2016 m. ir apima įvairias viešinimo veiklas – leidžiami uostų gidai, kuriami plaukimo maršrutai, dalyvaujama parodose. Šiemet išleisti ir parodoje pristatyti du nauji leidiniai, kuriuose pristatytos projekto teritorijoje plaukioti užsakomaisiais ir motoriniais pramoginiais laivais. Leidiniuose siūlomi kelionių maršrutai, pateikiamas sąrašas įmonių, kiekviename regione teikiantis laivų nuomos paslaugas.

Projekto metu organizuojamos ir regatos, kuriomis populiarinami regiono maršrutai. Praėjusiais metais vyko regata Gdanskas−Kaliningradas−Klaipėda, kuri sulaukė didelio dalyvių susidomėjimo ir sėkmingai baigėsi Klaipėdos regione. Parodoje „BOOT 2019“ pristatyta šių metų vasarą vyksianti buriuotojų regata Bornholmas (Danija) – Vakarų Pomeranija (Lenkija) – Pomeranija (Vokietija), kurioje dalyvauti kviečiami visi buriavimo entuziastai.

Parodoje – ir Klaipėdos regionas

Diuseldorfe vykusioje buriuotojų parodoje kartu su Pietų Baltijos kranto projektu dalyvavo ir Klaipėdos regiono atstovai. Pagrindinė projekto stendo idėja buvo ta, kad žmogus, apsilankęs pagrindinėje ekspozicijoje, sužino bendrą informaciją apie projektą, uostų maršrutus ir eidamas ratu aplink stendą aplanko kiekvieną regioną, užduoda jam rūpimus klausimus.

Klaipėdos regionui atstovavo Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Raimonda Kučinskaitė (projekto vadovė Klaipėdos regione), vyriausioji specialistė Evelina Valaitytė (projekto koordinatorė Klaipėdos regione), vyriausioji specialistė Rasa Grubliauskytė, VšĮ „Nidos uostas“ uosto kapitonas Karolis Atkočaitis, UAB „Smiltynės jachtų uosto operatorius“ direktorius Karolis Dobrovolskas ir UAB „Klaipėdos pilies uostas“ jachtų uosto kapitonas Vilius Bartusevičius.

Populiarus tarp buriavimo mėgėjų ir turistų

Klaipėdos regiono stendas parodoje sulaukė itin daug susidomėjimo. Dauguma parodos dalyvių prie stendo priėjo išvydę pavadinimą – Klaipėdos regionas – ir pasakojo savus atsiminimus, patirtus lankantis regione, kiti apie regioną žinojo iš spaudos, televizijos, istorijos, savo senelių ar pažįstamų pasakojimų.

Parodoje dirbę specialistai, atstovavę Klaipėdos regionui, atsakė į žmonėms kilusius klausimus – dauguma jų norėjo sužinoti apie specifines buriavimo sąlygas Kuršių mariose, uostų teikiamas paslaugas, regiono pasiekiamumą, domėjosi apie lankytinas vietas ir turizmą.

Nemažai žmonių, kurie buvo lankęsi Klaipėdos regione  ir priėjo prie stendo, atskleidė ir savo patirtį lankantis Lietuvoje – apie tai, kokius jausmus jiems sukėlė lankymasis vokiečių rašytojo Tomo Mano vasarnamyje Nidoje, kokį neišdildomą įspūdį jiems paliko Nidos smėlio kopos, vokiškosios architektūros elementus išsaugojęs Klaipėdos senamiestis, žvejų kaimai Šilutės rajone.

Parodos lankytojus sudomino ir Klaipėdos rajone esantis senas žvejų kaimas Dreverna, kuriame yra Kuršmarių laivų statytojo Jono Gižo etnografinė sodyba-muziejus bei vėtrungėmis ir skulptūromis papuoštas Drevernos mažųjų laivų uostas. Sulaukta ir netikėtumo – prie stendo, pamatęs regiono pavadinimą, priėjo J. Gižo proanūkis Frankas Giszas su sūnumi – rodė jam žemėlapius ir nuotraukas, kuriose kadaise gyveno jo protėviai, bei vietas, kuriose lankėsi prieš keletą metų.

9 dienas Vokietijoje vykusioje parodoje Pietų Baltijos kranto projektas sulaukė daug dėmesio ir lankytojų, tad tikimasi, kad ir ateityje bus  sėkmingai įgyvendinamos numatytos projekto veiklos. Tai prisidės prie laivybos Kuršių mariose skatinimo bei turizmo Klaipėdos regione populiarinimo.


Evelina Valaitytė

Griežtai draudžiama Gargždietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Gargždietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Gargždietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 52.200.130.163.

Rašyti

Portalo Gargždietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Gargzdai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

SAM: nėštumo metu būtina atsisakyti žalingų įpročių

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad laukiantis vaikelio labai svarbu būsimai mamai rūpintis savo sveikata, laikytis medikų nurodymų,...

Balandžio 22-28 d.minima Pasaulinė imunizacijos savaitė

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas kviečia balandžio 22–28 d. paminėti Pasaulinę...