Priekulės paveldui saugoti – dar daugiau priemonių

Trečiadienį Klaipėdos rajono savivaldybės vadovams pristatyta koreguota Priekulės miesto istorinės dalies tvarkymo plano koncepcija. Tai – sudėtinė Priekulės miesto istorinės dalies nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialiojo teritorijų planavimo dokumento dalis, kuriuo siekiama išsaugoti miesto, kaip architektūrinio Mažosios Lietuvos atspindžio, unikalumą.

Koncepcijos rengėjai, UAB „Urbanistika“, Priekulės miesto istorinės dalies nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialiojo planavimo dokumento koncepcijos tris variantus pirmą kartą pristatė 2018 metų spalio mėn. Nei vienam iš trijų variantų nebuvo pritarta: rengėjų prašyta suformuoti kuo kompaktiškesnę Priekulės miesto istorinio centro saugomą teritoriją ir jos apsaugos zoną.

2018 metų gruodžio mėn. Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba patikslino Priekulės miesto istorinės dalies vertingąsias savybes ir saugomos teritorijos ribas, todėl posėdžio metu buvo vertinamas koncepcijos III variantas, kuris  parengtas pagal patikslintą Vertinimo tarybos aktą.

Su parengta koncepcija gyventojai bus supažindinti, kai ją įvertins ir savo išvadas pateiks Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Klaipėdos skyrius. Žmonės galės pamatyti, į kokio pobūdžio teritoriją patenka jų sklypai, kokiam saugojimo režimui (autentiškos paskirties ar tausojamojo naudojimo) priskirta ši teritorija, susipažinti su jiems taikomais paveldosaugos reikalavimais bei išsakyti savo pastabas ir pasiūlymus.

Koncepcija rengiama siekiant užtikrinti Priekulės miesto istorinės dalies ir jos teritorijos išsaugojimą, teritorijoje ir apsaugos zonoje taikomų paveldosaugos reikalavimų įteisinimą, taip pat nustatyti arba pakeisti Priekulės miesto istorinės dalies teritorijos bei apsaugos zonos ribas, nustatyti paveldosaugos reikalavimus ir konkrečių tvarkymo priemonių sistemą teritorijoje ir apsaugos zonoje.

Patvirtinus Koncepciją, žemės darbų, statinių ir įrenginių statyba, taip pat statinių aukštis, tūris, užstatymo tankis ir intensyvumas, naudotinos išorės apdailos medžiagos, apželdinimas, želdinių parametrai bus analizuojami ir pateikti šio projekto sprendinių konkretizavimo stadijoje.

Griežtai draudžiama Gargždietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Gargždietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Gargždietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.85.143.239.

Rašyti

Portalo Gargždietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Gargzdai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Ieškoma patalpų priešmokyklinio ugdymo grupėms

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas ir vicemerė Violeta Riaukienė praėjusią savaitę lankėsi Gargždų „Kranto“ pagrindi...

Kviečiame kurti žydintį miestą!

Gėlių jūroje skendintys Gargždai – visi kartu galime sukurti žydintį miestą! Klaipėdos rajono savivaldybė kviečia įmones, įstaigas ir gy...