Kviečiame kurti žydintį miestą!

Gėlių jūroje skendintys Gargždai – visi kartu galime sukurti žydintį miestą! Klaipėdos rajono savivaldybė kviečia įmones, įstaigas ir gyventojus puošti vitrinas, įėjimus ir kitas erdves gėlėmis bei želdiniais. Jų gausa džiugins ne tik gyventojus, bet ir miesto svečius.

Savivaldybė šį sezoną Gargžduose pakabins 110 vazonų su įvairiaspalvėmis gėlėmis. Tam, kad mieste vyrautų tarpusavyje derančios spalvos ir skirtingi gėlynai harmoningai kurtų miesto veidą, rekomenduojama vitrinas ar įėjimus puošti oranžinės, violetinės, mėlynos, baltos ar žalios spalvos augalais.

Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Audronės Balnionienės iniciatyva, siekiant sukurti tarpusavyje spalviškai derančių gėlynų visumą Gargždų seniūnijoje, kviečiamos minėtas spalvas rinktis Klaipėdos, Kvietinių bei kitose gatvėse veikiančios įstaigos,verslo objektai ir miesto gyventojai.

Penktadienį vicemerė Audronė Balnionienė su Savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiąja specialiste Jurgita Tamošauskiene bei Gargždų seniūnijos apželdintoja Norgaile Verbaite lankėsi miesto įstaigose ir kvietė jas prisijungti prie šios idėjos. Pastarosios džiaugėsi gražia iniciatyva ir suskubo dalytis mintimis, kaip prisidės prie Gargždų gražinimo.

„Kviečiame visus suvienyti jėgas ir papuošti miestą. Tinka patys įvairiausi būdai – pastatomi lauko vazonai, kabinami loveliai, gėlės balkonuose ar darželiuose prie namų. Sužydėjęs miestas džiugins ne tik mus pačius, bet ir atvykusius svečius“, – susitelkti gražiam tikslui ragino vicemerė Audronė Balnionienė.

Miesto želdynai: parkai, skverai, gėlynai, žaliosios jungtys – tai žaliųjų erdvių visuma, kuri užtikrina ekologinį stabilumą gyvenamojoje aplinkoje bei kuria ir formuoja miesto estetinį vaizdą. Gargžduose praėjusiais metais įrengti atitvarai nuo gatvių šiltuoju sezonu bus papuošti įvairiaspalvių gėlių kompozicijomis. Šiais metais Gargždai pražys oranžinės, violetinės, mėlynos, baltos ir žalios spalvos vienmečiais augalais pakabinamuose loveliuose. Gargždų seniūnijos prižiūrimuose vazonuose sužydės skevolų (mėlynos/violetinės spalvos), bakopų (baltos spalvos), batatinių sukučių ‘Marquerite', kalibrachojų ‘Mini Famous' (oranžinės spalvos) kompozicijos.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos iniciatyva yra parengti ir komercinių zonų Klaipėdos ir Kvietinių gatvėse apželdinimo projektiniai pasiūlymai. Želdynų projekte detaliai išnagrinėtos komercinių objektų, veikiančių daugiabučių gyvenamųjų namų pirmuose aukštose, situacijos ir pateikti individualūs apželdinimo pasiūlymai atskiriems namams. Verslininkai pakviesti naudotis parengtu dokumentu, kuriant šios teritorijos aplinką.

Daugiau informacijos galite kreiptis į Gargždų seniūnijos apželdintoją Norgailę Verbaitę (tel. 8 683 04 312), Architektūros ir urbanistikos skyriaus specialistę Ritą Goliakovienę ir vyriausiąją specialistę Jurgitą Tamošauskienę (tel. 47 30 60).

Griežtai draudžiama Gargždietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Gargždietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Gargždietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 52.87.176.39.

Rašyti

Portalo Gargždietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Gargzdai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Penki iš šešių Q10 preparatų neišlaikė bandymo

Vartoti Q10 preparatą, kurio Jūsų organizmas neįsisavina, yra tikras pinigų švaistymas; deja, neįsisavinamų preparatų rinkoje yra stebėtinai...

Ieškoma patalpų priešmokyklinio ugdymo grupėms

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas ir vicemerė Violeta Riaukienė praėjusią savaitę lankėsi Gargždų „Kranto“ pagrindi...